ZABIEGI W GABINECIE » MASAŻ TERMALNY

 MASAŻ TERMALNY CERAGEM

 

Zgodnie z wiedzą medyczną, każdy narząd połączony jest nerwami z rdzeniem kręgowym znajdującym się wewnątrz kręgosłupa, a w związku z tym zastosowanie terapii na kręgosłup jest zasadne nie tylko przy bólach samego kręgosłupa, ale także w przypadku wystąpienia zaburzeń czynności pozostałych narządów. Dzięki połączeniu tradycyjnej medycyny azjatyckiej z nowoczesną technologią Zachodu, nefrytowe łóżko termiczne znajduje zastosowanie przy wspomaganiu leczenia następujących chorób: dyskopatia lędźwiowa, nadciśnienie tętnicze, reumatoidalne zapalenie stawów, bezsenność, zaparcia, dyskopatia szyjna, zapalenie prostaty i wiele innych.

 

 

Naturalny nefryt

W produkcie wykorzystany jest wysokiej jakości nefryt jako materiał, z którego wykonane są rolki masujące projektora wewnętrznego oraz półkule projektora ręcznego. Nefryt zawiera wiele mikroelementów, między innymi cynk (Zn), selen (Se), magnez (Mg), mangan (Mn) i miedź (Cu), których dostarczenie pomaga zharmonizować i utrzymać w równowadze fizjologiczne funkcje każdego narządu.

 

Chiropraktyka

Dzięki wykorzystaniu ciężaru własnego ciała, ruch nefrytowego projektora wewnętrznego zapewnia wspaniałą chiropraktykę. Stabilny nacisk oddziałuje na główne punkty kręgosłupa w te odpowiedzialne za narządy wewnętrzne, to przyspiesza tworzenie nowych komórek krwi oraz wzmacnia naturalne zdolności samoleczenia. Odpowiednio ukształtowana prowadnica zapewnia delikatne i tak wskazane rozciąganie kręgosłupa.

 

Moksoterapia

Promienie podczerwone emitowane przez nefrytowe rolki masujące oddziałują na punkty kręgosłupa podczas trwania miejscowego nagrzewania. Efekt, który osiągany jest w tradycyjnie chińskiej medycynie poprzez nagrzewanie np. ''cygarami moksy''.

 

Akupresura

Polega na masowaniu i uciskaniu poszczególnych punktów energetycznych. Zadaniem akupresury jest stymulacja systemu energetycznego organizmu, pobudzenia przepływu krwi, usunięcia tzw. blokady energetycznej. Akupresura to skuteczny sposób pozbycia się wielu dolegliwości między innymi przywraca normalne krążenie   i jest skuteczna w leczeniu alergii, migreny, wszelkiego rodzaju bólów, infekcji, stanów zapalnych i nerwic.

 

Masaż

Kręgosłup składa się z pojedynczych kości, zwanych kręgami oraz znajdujących się pomiędzy nimi krążków międzykręgowych, potocznie zwanych dyskami                i pełniących rolę amortyzatorów. Całość utrzymywana jest w fizjologicznym ustawieniu dzięki grupom mięśni i ścięgien otaczających kręgosłup. Wraz z wiekiem może dochodzić do ograniczenia ruchomości ludzkiego kręgosłupa z powodu jego patologicznego sztywnienia i nieprawidłowego ustawienia poszczególnych kręgów. Dobroczynne działanie masażu polega na obniżeniu ciśnienia we wnętrzu krążków międzykręgowych, co osiągane jest przez delikatne rozciąganie kręgosłupa podczas zabiegu. Masaż rozluźnia również około kręgosłupowe mięśnie i ścięgna, dzięki czemu kręgi zostają prawidłowo nastawione, a ciśnienie w kanale kręgowym wyrównane. Podsumowywując - masaż przeciwdziała osłabieniu mięśni grzbietu oraz zapewnia zachowanie sprawności ruchowej.

 

Podczerwień

Powoduje rezonans molekuł wody. Dzięki temu rolki oraz mata jonizują oraz aktywuje molekuły wody zawarte we krwi i komórkach naszego organizmu. Zjawiska te usprawniając krążenie krwi i podnosząc zawartość tlenu w organizmie poprawiają nasz stan zdrowia. Użycie podczerwieni dalekiej zostało uznane jako jedna z najbardziej efektywnych oraz bezpiecznych metod naukowych mających wpływ na zdrowie. Wszystkie formy życia na Ziemi w naturalny sposób wykorzystują podczerwień daleką w celu aktywacji komórek i pobudzania ich metabolizmu. Promieniowanie podczerwone penetruje w głąb organizmu na głębokość ok 3-10 cm przez skórę, mięśnie, kości i narządy wewnętrzne, wywołując wzrost temperatury, który może przyspieszyć krążenia krwi i pobudzić metabolizm komórkowy. Działą to korzystnie na ograniczenie stanu zapalnego, łagodzenie i uśmierzanie bólu, neutralizowanie patogennych mikroorganizmów, leczenie ran, redukcję wagi, leczenie otyłości oraz wzmocnienie odporności organizmu.

                               

Talia
 

Wewnętrzny Projektor przesuwając się wzdłuż kręgosłupa powoduje rozluźnienie nerwów kręgosłupa oraz eliminuje bóle pleców związane z brakiem ćwiczeń fizycznych, nieprawidłową postawą czy też złymi nawykami.
 

Szyja
 

Wałek ucisku celowego skierowany na szyję powoduje złagodzenie objawów sztywnienia karku spowodowanych najczęściej wielogodzinną pracą przy komputerze lub siedzeniem przed telewizorem.
 

Brzuch
 

3-zakresowe i 9-zakresowe projektory łagodnie masują brzuch co łagodzi wszelkie bóle i skurcze żołądka.
 

Nogi
 

Ciepło Promieniowania Podczerwonego przenika do mięśni i stawów kończyn dolnych łagodząc tym samym bóle stawów spowodowane nieustannym naciskiem wywieranym podczas chodzenia, stania oraz uprawiania ćwiczeń.