ZABIEGI W GABINECIE » FK (Frequency Compensation)

Kompensacja częstotliwości FK (Frequency Compensation)

Urządzenie do diagnostyki medycznej Sensitiv Imago wykorzystuje algorytmy biofizycznej kompensacji częstotliwości. Metoda ta została opracowana przez Dr F. Morrel’a i E. Rashe’a, odpowiednio – lekarza i inżyniera, w Niemczech, w roku 1977, a później uzyskała nazwę “leczenia za pomocą biorezonansu”.

Informatywny wpływ energii jest tym, co powoduje zmianę kondycji pacjenta w kierunku stanu doskonałego (informatywne wzorce miary zdrowego organizmu są zapisane w pamięci urządzenia). Stan poprawy kondycji pacjenta można śledzić podczas sesji na monitorze, w czasie rzeczywistym.

 

Jak to działa ?

Leki chemiczne w wielu przypadkach niwelują symptomy choroby, ale nie leczą jej przyczyny. Stosowanie leków bywa konieczne, ale tylko dzięki naturalnym mechanizmom możemy wyzdrowieć całkowicie. Ludzki organizm jest skomplikowanym, samoregulującym się systemem biologicznym, który tak jak wszystko w naturze, produkuje słabe wahania pola elektromagnetycznego. Wahania te regulują działanie wszystkich poziomów organizmu (subkomórkowe, komórkowe, organiczne i systemowe) i utrzymują go w prawidłowej kondycji.

Kiedy procesy samoregulacyjne w organizmie zostają zakłócone, zaczynają powstawać i ulegają spiętrzeniu „nieprawidłowe”, patologiczne wahania pola elektromagnetycznego, prowadzące do rozwoju wielu schorzeń. Obecnie, metoda kompensacji częstotliwości jest jedyną, całkowicie nową metodą leczenia i profilaktyki, bez wykorzystania leków.

Kompensacja częstotliwości jest metodą leczenia, która działa dzięki wykorzystaniu wahań własnego pola elektromagnetycznego pacjenta. U podstaw tej metody leżą trzy zasady:

Wykorzystanie osobistych wahań elektromagnetycznych pacjenta
Rozdzielenie wahań elektromagnetycznych pacjenta na fizjologiczne (zdrowe) i patologiczne (zaburzone)
Inwersja i wytłumienie wahań patologicznych. Odbudowanie i wzmocnienie wahań fizjologicznych.
Efekt leczniczy uzyskuje się poprzez stymulację mechanizmów obronnych organizmu, wydalenie toksyn i toksycznych produktów metabolicznych, dezaktywację zakażeń, regenerację tkanek i stymulację procesów odbudowujących w organizmie.

 

Zalecenia i stosowanie

Dzięki uniwersalnemu podejściu do leczenia różnych jednostek chorobowych, a także maksymalnej indywidualizacji procesów leczenia, kompensacja częstotliwości zalecana jest w różnych przypadkach chronicznych problemów skórnych, wyprysków, wrzodów, utraty włosów, problemów endokrynologicznych i hormonalnych, bólów migrenowych, osłabienia systemu immunologicznego, osteoporozy, artretyzmu, zmęczenia wywołanego problemami psychosomatycznymi i wielu innych jednostek.

Kompensacja częstotliwości ogranicza do minimum długość leczenia medykamentami, a w następnej kolejności umożliwia całkowite odstawienie leków chemicznych. Kompensacja częstotliwości stanowi połączenie nowoczesnych osiągnięć medycyny energetycznej, biofizyki i technologii komputerowych. Jest powszechnie stosowana w krajach takich, jak USA, Austria, Szwajcaria, Finlandia, czy Węgry.